January 2018
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
1
NO SCHOOL
No School-Christmas Break
2
NO SCHOOL
No School-Christmas Break
4p Basketball: Girls Reserve @ Kearney
5:30p Basketball: Boys Reserve @ Kearney
3
NO SCHOOL
No School-Professional Development
8a NO SCHOOL - Staff devleopment day
4
3p Wrestling: JV @ Gothenburg Invite
4p Basketball: Girls Reserve vs McCook
5:30p Basketball: Boys Reserve vs McCook
5
2p Wrestling: JV @ Dundy County Invite
4:30p Basketball: Boys JV @ Adams Central
4:30p Basketball: Girls JV @ Adams Central
6p Basketball: Girls Varsity @ Adams Central
6:30p Wrestling: Varsity @ Lincoln East Dual
7:30p Basketball: Boys Varsity @ Adams Central
6
9:30a Wrestling: Varsity @ Beatrice
3:30p Basketball: Boys JV vs Hastings
3:30p Basketball: Girls JV vs Hastings
5:15p Basketball: Girls Varsity vs Hastings
7p Basketball: Boys Varsity vs Hastings
7
8
5p Basketball: Girls Reserve @ Ogallala
6:15p Basketball: Boys Reserve @ Ogallala
7p School Board Meeting School Board Meeting
9
4p Basketball: Girls JV vs Kearney Catholic
4p Basketball: Boys JV vs Kearney Catholic
5:30p Basketball: Girls Varsity vs Kearney Catholic
7p Basketball: Boys Varsity vs Kearney Catholic
10
11
5:30p Basketball: Girls Reserve vs Kearney
6:30p Wrestling: Varsity @ Cozad Dual
6:30p Wrestling: JV @ Cozad Dual
7p Basketball: Boys Reserve vs Kearney
12
2:30p Wrestling: JV @ Elm Creek Invite
4:30p Basketball: Boys JV vs Columbus
4:30p Basketball: Girls JV vs Columbus
6p Basketball: Girls Varsity vs Columbus
7:45p Basketball: Boys Varsity vs Columbus
13
9a Powerlifting @ Beatrice
9a Wrestling: Varsity @ Schuyler Invite
9a Wrestling: JV @ Schuyler Invite
9:30a Basketball: Boys 8th @ McCook Jamboree
9:30a Basketball: Boys 7th Lex Jamboree
3p Basketball: Girls JV @ Sidney
3p Basketball: Boys JV @ Sidney
4:30p Basketball: Girls Varsity @ Sidney
7p Basketball: Boys Varsity @ Sidney
14
15
5p Basketball: Girls Reserve @ Northwest
6:30p Basketball: Boys Reserve @ Northwest
16
4p Basketball: Girls JV vs McCook
4p Basketball: Boys JV vs McCook
5:45p Basketball: Girls Varsity vs McCook
7:30p Basketball: Boys Varsity vs McCook
17
18
4:30p Basketball: Boys JV vs Cozad
4:30p Basketball: Girls JV vs Cozad
6p Basketball: Boys 7th @ Gothenburg
6p Wrestling: Varsity @ Holdrege
6p Basketball: Girls Varsity vs Cozad
6p Wrestling: JV @ Holdrege
7:45p Basketball: Boys Varsity vs Cozad
19
20
8:30a Wrestling: JV Lex Invite
9a Wrestling: Varsity Lex Invite
6p Basketball: Girls Varsity @ Aurora
6p Basketball: Boys JV @ Aurora
7:45p Basketball: Girls JV @ Aurora
7:45p Basketball: Boys Varsity @ Aurora
21
22
4p Basketball: Boys 8th vs Broken Bow
4p Basketball: Boys 7th vs Broken Bow
23
5p Basketball: Boys 8th @ Ogallala
5p Basketball: Boys 7th @ Ogallala
24
25
4p Basketball: Boys 8th vs Sunrise
26
1p Wrestling: Varsity @ Fairbury Invite
27
5p Basketball: Boys JV @ North Platte
5p Basketball: Girls Varsity @ North Platte
6:45p Basketball: Boys Varsity @ North Platte
6:45p Basketball: Girls JV @ North Platte
28
29
4p Basketball: Boys 8th vs Gothenburg
4p Basketball: Boys 7th vs McCook
6p Basketball: Girls Reserve vs Gothenburg
7:30p Basketball: Boys Reserve vs Gothenburg
30
4:30p Basketball: Girls JV @ Broken Bow
4:30p Basketball: Boys JV @ Broken Bow
6:15p Basketball: Girls Varsity @ Broken Bow
7:45p Basketball: Boys Varsity @ Broken Bow
31