All

Calendars:
Categories:
Prev Next November 2018 printer
Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sunday
29
30
5p Volleyball: Girls Varsity Districts @ North Platte
31
1
2
3
Play Production-Gothenburg Festival
9a Unified Bowling: Varsity Lex Triangular
9:30a Basketball: Girls 8th Jamboree Game
9:30a Basketball: Girls 7th Jamboree Game @ Gothenburg
4
5
6
8a Senior Seminar
4p Basketball: Girls 8th Game vs North Platte
4p Basketball: Girls 7th Game vs McCook
7
8
4p Wrestling: MS Triangular @ Adams MS
4p Basketball: Girls 8th vs Gothenburg
4p Basketball: Girls 7th vs Gothenburg
9
10
Play Production-North Platte Festival
12p Unified Bowling: Varsity Tournament @ Alliance
11
12
American Education Week American Education Week
4p Basketball: Girls 8th vs Broken Bow
4p Basketball: Girls 7th vs Broken Bow
7p School Board Meeting School Board Meeting
13
American Education Week American Education Week
4p Wrestling: Middle School vs Kearney
14
National Education Support Professionals Day National Education Support Professionals Day
American Education Week American Education Week
15
American Education Week American Education Week
8a NHS Red Cross Blood Drive
4p Basketball: Girls 7th vs North Platte
4p Basketball: Girls 8th @ Sunrise MS
16
American Education Week American Education Week
4:30p Wrestling: Middle School Invite @ Sunrise
7p Play Production Dress Rehearsal
17
11a Unified Bowling: Varsity Triangular @ Grand Island
18
19
Central Conference Play Production Championship @ York
20
1p Wrestling: Middle School Invite @ Cambridge
4p Basketball: Girls 8th vs North Platte
5:30p Basketball: Boys Varsity vs Hastings Catholic
21
1:30p 1:30 Early Release from school
1:30p Early Release
22
NO SCHOOL
No School-Thanksgiving Break
23
NO SCHOOL
No School-Thanksgiving Break
24
25
26
4p Basketball: Girls 8th @ Holdrege
4p Basketball: Girls 7th vs Holdrege
27
11a Unified Bowling: Varsity Districts @ Grand Island
4:30p Wrestling: Middle School Invite @ Minden
28
11a LMS Blood Drive
29
4p Basketball: Girls JV vs Gothenburg
4p Basketball: Girls 7th @ Cozad
4p Basketball: Boys JV vs Gothenburg
4p Basketball: Girls 8th @ Cozad
5:30p Basketball: Girls Varsity vs Gothenburg
5:30p Minutemen Futbol Taco Feed
7:15p Basketball: Boys Varsity vs Gothenburg
30
3p Wrestling: JV Invite @ Elwood
5p Basketball: Boys JV @ Ogallala
5p Basketball: Girls JV @ Ogallala
5:30p Wrestling: JV Lex Dual
6:30p Wrestling: Varsity Lex Dual
6:30p Basketball: Girls Varsity @ Ogallala
8p Basketball: Boys Varsity @ Ogallala
1
8a LHS Powerlifting Meet
9a Wrestling: JV Invite @ Cozad
9:30a Wrestling: Varsity Invite @ Cozad
3:15p District Play Production @ Millard North HS
2
[ View: hide nav : Options : Export : Log in ]